Karin over haar werk bij Transvision: "Gewoon zorgen dat dingen kloppen en beter worden"

Karin werkt al ruim 21 jaar bij Transvision. Ze begon toen het bedrijf nog klein was met slechts negen collega’s en uiteindelijk groeide naar een organisatie met ruim 150 collega’s. Inmiddels is ze manager kwaliteit, compliance en privacy officer. In die rol houdt ze zich bezig met certificeringen, verbetertrajecten en het naleven van wet- en regelgeving, zoals de AVG. Toen ze bij Transvision begon, deed Karin van alles: klantenservice, administratie, personeelszaken. “Als iets me interesseerde, kreeg ik vaak de ruimte om ermee aan de slag te gaan.” Gaandeweg verschoof haar werk steeds meer richting kwaliteitsbeheer en procesverbetering.

Veel overleggen en meedenken

Een gemiddelde werkdag bestaat voor een groot deel uit overleg: met het managementteam, het privacyteam of over informatiebeveiliging. Ook voert ze interne audits uit en schrijft ze memo’s of werkt procedures uit. “Soms kloppen mensen bij mij aan met een probleem, maar ik ben ook regelmatig zelf actief bezig met verbeteringen.” Wat ze belangrijk vindt in haar werk? “Dat wat we doen, uiteindelijk iets oplevert voor de klant. Het zit soms in kleine dingen, maar als processen eenvoudiger of vriendelijker worden, maakt dat toch verschil.”

Achter de schermen aan reizigersgeluk werken

Karin is niet degene die direct contact heeft met klanten, maar draagt achter de schermen wel bij aan hun ervaring. Zo geeft ze af en toe training aan de klantenservice over hoe je met meer gevoel en begrip e-mails en brieven schrijft. “Het hoeft niet afstandelijk te zijn. Je kunt regels uitleggen en tóch meedenken.”

Van de bank naar betekenisvol werk

Voordat ze bij Transvision werkte, was Karin cliëntadviseur bij een bank. “Ik vond het leuk om mensen echt te helpen, maar dat werd steeds digitaler en minder persoonlijk.” Bij Transvision heeft ze weer het gevoel dat ze iets kan bijdragen. “Zeker omdat het gaat om mobiliteit voor mensen met een beperking. Dat maakt het werk waardevoller.” In haar omgeving kent ze mensen die gebruikmaken van Valys. “Over het algemeen zijn ze daar heel tevreden over. En soms komen ze na een klantenpanel of een project bij me terug om te vertellen wat ze ervan vonden. Dat is altijd leuk om te horen.”